25 Niedziela Zwykła - 18.09.2016

1.     Obchodzimy dziś parafialne dożynki – święto dziękczynienia za plony. dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości – za wszelkie dary składane przy tej okazji. niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro swym błogosławieństwem.

2.     W liturgii tego tygodnia obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Hong Hasang i Towarzyszy, w środę święto św. Mateusza, w piątek wspomnienie św. Pio.

3.     Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego w Karwinie w następną niedzielę – 25 września. Na ten dzień zaprosiliśmy bpa Adama Dyczkowskiego, który poświęci tam tabernakulum i nowy krzyż przy kościele i przy wjeździe do wioski. Uroczystość rozpocznie się w kościele w Karwinie o godz. 11.00. Spowiedź w Karwinie przed odpustem w sobotę o godz. 19.00. 

* wiadomość z ostatniej chwili: ks. Biskup Adam - z powodu choroby - kontuzji kolana nie może wziąć udziału w naszych uroczystościach - w jego imieniu poświęcenia dokona ks. dziekan Zdzisław Palus z Drezdenka.

4.     Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Gietrzwałdu za wspólny wyjazd, modlitwę i udział w uroczystościach odpustowych.

5.     Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przeznaczone na cele inwestycyjne przy kościele.

6.     Zgodnie z zapowiedzią dziś w całej diecezji zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

7.     Dostępne są jeszcze diecezjalne kalendarze ścienne z bpem Wilhelmem Plutą na 2017 r. W cenie: wielkokartkowe 7 zł, jednokartkowe 1 zł.

8.     Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie i kwiaty do kościoła.

9.     Wszystkim parafianom i gościom życzymy w rozpoczętym tygodniu Bożych łask. Prosimy pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form

Monday the 26th. | Copyright Parafia Niegosław | Start