28 Niedziela zwykła 13.10.2019

  1. W liturgii tego tygodnia wspominamy we wtorek św. Teresę od Jezusa, w środę św. Jadwigę Śląską, w czwartek św. Ignacego z Antiochii, w piątek święto św. Łukasza.
  2. W następną niedzielę będziemy obchodzić uroczystość odpustową św. Jana Kantego – patrona naszej parafii. W ramach przygotowania do odpustu kościół jest otwarty cały dzień. Okazja do spowiedzi w czwartek, piątek i sobotę od godz. 1730.
  3. Główna Msza św. odpustowa z procesją wokół kościoła w niedzielę za tydzień o godz. 1130. Zapraszam do udział w tej uroczystości. Zaproście o Wy swoje rodziny, najbliższych. Niech ten dzień zjednoczy nas wszystkich, również nie mieszkających już w naszej parafii. Proszę strażaków do niesienia baldachimu innych do sztandarów, chorągwi. Proszę przygotować dziewczynki do sypania kwiatów.
  4. Trwa październik – miesiąc różańcowy. nabożeństwa różańcowe w Niegosławiu przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.45. W Chełście i Karwinie o godz. 17.00.
  5. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 1000.
  6. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczamy na cele remontowe w kościele.
  7. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. W całym kraju zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik Jana Pawła II.
  8. Za tydzień przeprowadzane będą badania statystyczne uczestnictwa we Mszy św.
  9. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci o zmarłych. Można już wypisać imiona naszych zmarłych na kartkach i przynieść je do kościoła. Będziemy w listopadzie je odczytywać i modlić się za nich.
  10. Parafianom i Gościom życzę pięknej, słonecznej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Wszystkim wielu Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić ludzi starszych i chorych, którzy dziś nie mogą z nami tutaj się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form

Thursday the 17th. | Copyright Parafia Niegosław | Start