1 2 3 4

24 Niedziela Zwykła - 14.09.2014

1. W liturgii tego tygodnia wspominamy w poniedziałek NMP Bolesną, we wtorek św. Męczenników Korneliusza i Cypriana, w środę św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, w czwartek święto św. Stanisława Kostki, w piątek wspomnienie św. Januarego, w sobotę męczenników z Korei: św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

2. Dziś święto podwyższenia Krzyża świętego – odpust w Karwinie.

3. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jak również biurowego przeznaczonego do utylizacji. Cztery duże spakowane palety zostały odebrane we wtorek. Sekcja Polska Pomoc Kościołowi w Potrzebie pozyskane środki za odzyskane surowce przeznaczy na pomoc misjonarzom w krajach trzeciego świata oraz inne projekty humanitarne.

4. Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca składka przeznaczona na cele inwestycyjne w kościele.

5.  Za tydzień zbiórka do puszki na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

6. Młodzież, która pragnie rozpocząć przygotowanie do bierzmowania zapraszam w czwartek na Mszę św. i pierwsze ogólne spotkanie w kościele. Kandydaci ponadto osobiście zapisują się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania we wtorek 1500 – 1600 dodatkowa możliwość po Mszy św. wieczornej we wtorek.

7.  Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami proszę o zgłoszenie się dowolnego dnia przed lub po Mszy św. Pierwsze spotkanie byłoby w piątek o godz. 17.00. proszę rodziców o zachęcenie swych synów do zaangażowanie się w życie parafii w ten sposób.

8. Biskup naszej Diecezji zaprasza mężczyzn na Drugą Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

9. W zakrystii do nabycia kalendarze na 2015 rok jednokartkowy w cenie 2 zł i wielokartkowy 5 zł.

10. Dziękuję za sprzątnięcie i udekorowanie kwiatami kościoła. Na następną niedzielę proszę mieszkańców Niegosławia z domu nr 4 i 5 tj. panie: Helenę, Annę i Ewę Bogusławskie.

11. Parafianom i Gościom życzę miłej z Bogiem przeżytej niedzieli. Wszystkim wielu Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić ludzi starszych i chorych, którzy dziś nie mogą z nami tutaj się modlić.

Szczęść Boże!

 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Mateusz JUSIAK, kaw, zam. Karwin

Marzena BARTKOWIAK, panna, zam. Kwiejce Nowe zapowiedź druga

 

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form

Thursday the 18th. | Copyright Parafia Niegosław | Start