1 2 3 4

30 Niedziela Zwykła - 26.10.2014

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową ku czci św. Jana z Kęt – patrona naszej parafii.

2. W liturgii tego tygodnia w sobotę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w Niegosławiu o 745 i 1100 w Karwinie o 900. Jest to święto obowiązkowe. Wielu z nas nawiedza cmentarze, bierze udział w procesjach żałobnych, jednak tego dnia pamiętać musimy przede wszystkim o uczestnictwie we Mszy św.

3. W ubiegłą niedzielę przeprowadzane były badania statystyczne uczestnictwa we Mszy św. W naszej parafii obecnych na Mszy św. było 640 osób (412 w Niegosławiu, 186 w Chełście i 42 w Karwinie).

4. 2 listopada w niedzielę – Dzień Zaduszny – dzień pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności i oczekują naszej modlitwy. Msza św. jak w każdą niedzielę.

5.     Pod chórem są wyłożone kartki na wypominki. Można je zabrać, wypełnić i polecić modlitwie Kościoła naszych zmarłych. Ich imiona będziemy wyczytywać w listopadzie. W intencji tych zmarłych będzie Msza św. w sobotę w uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 1100, w dzień zaduszny – niedzielę o 1130 oraz w listopadzie, dni podane będą w wykazie intencji mszalnych.

6.     Codziennie od 1 do 8 listopada można zyskiwać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do zwykłych warunków zyskania odpustu (spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Papieża) dochodzi jeszcze nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

7. Od jutra w związku ze zmianą czasu na zimowy Msze św. w dni powszednie o godz. 1700.

8. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w pięknej modlitwie. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie po Mszy św.

9. W następnym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Ponieważ tego dnia nie będę mógł odwiedzić chorych z Komunią św., uczynię to w tym tygodniu w piątek, w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych od godz. 900.

10. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła. Na następna niedzielę proszę mieszkańców Niegosławia z domu nr 136, tj. panie: Beatę Sikora, Lidię i Justynę Jankowskie.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej z Bogiem przeżytej niedzieli, błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić ludzi starszych i chorych, którzy dziś nie mogą z nami tutaj się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi!

Szczęść Boże!

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form

Saturday the 1st. | Copyright Parafia Niegosław | Start