1 2 3 4

29 Niedziela Zwykła - 19.10.2014

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy jutro św. Jana z Kęt – patrona naszej parafii, we wtorek bł. Jakuba Strzemię, w środę św. Jana Pawła II.

 2. W następną niedzielę będziemy obchodzić uroczystość odpustową św. Jana Kantego – patrona naszej parafii. W ramach przygotowania do odpustu w piątek i sobotę kościół będzie otwarty cały dzień. Okazja do spowiedzi w te dni od godz. 1730. O godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo różańcowe, litania do św. Jana Kantego.

 3. Główna Msza św. odpustowa z procesją wokół kościoła w niedzielę za tydzień o godz. 1130. Bardzo proszę o udział w tej uroczystości. Zaproście swoje rodziny, najbliższych, którzy może kiedyś mieszkali w naszej parafii, a teraz są już w Drezdenku czy gdzie indziej. Niech ten dzień zjednoczy nas wszystkich. Proszę strażaków do niesienia baldachimu innych do sztandarów, chorągwi. Proszę przygotować dziewczynki do sypania kwiatów.

 4. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy św.

 5. Trwa październik – miesiąc różańca. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św., w niedzielę przed drugą Mszą św. – prowadzą Róże Różańcowe. Dzieci do szczególnego udziału zapraszam w poniedziałki, środy i piątki. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania w czwartki.

 6. Bóg zapłać za ofiary złożone przed kościołem w ubiegłą niedzielę na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik Jana Pawła II. Zebrano w Niegosławiu 360 zł, w Chełście 156 zł, w Karwinie 88 zł. Razem 554 zł.

 7. Dzisiejsza składka na działalność misyjną Kościoła.

 8. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w Drezdenku w dniach 24 – 25 – 26 października w kościele Przemienienia Pańskiego – początek o godz. 19.00.

 9. Dziś przeprowadzane są badania statystyczne uczestnictwa we Mszy św.

 10. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła. Na następną niedzielę proszę, mieszkańców Niegosławia z domu nr 136 tj. panie: Barbarę Stanecką, Magdalenę Jenek i Żanetę Rogalską.

 11. Parafianom i Gościom życzę miłej z Bogiem przeżytej niedzieli. Wszystkim wielu Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić ludzi starszych i chorych, którzy dziś nie mogą z nami tutaj się modlić.

Szczęść Boże!

 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

Login Form

Thursday the 23rd. | Copyright Parafia Niegosław | Start