7 Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie - 13.05.2018

  1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy w poniedziałek święto św. Macieja Apostoła, w środę św. Andrzeja Boboli, męczennika – patrona Polski.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy nowennę do Ducha Św.
  3. Sakrament bierzmowania w tym roku zostanie udzielony naszej młodzieży w Drezdenku, w czwartek podczas Mszy św. o godz. 17.00. Młodzież mająca w tym roku przyjąć bierzmowanie przyjdzie do naszego kościoła we wtorek 15 maja na godz. 17.30. Będzie okazja do spowiedzi, Msza św., nabożeństwo i spotkanie. Proszę o zarezerwowanie sobie tego wieczoru.
  4. W naszej parafii 36 dzieci przystępuje dziś po raz pierwszy do Komunii św. Codziennie do soboty dzieci pierwszokomunijne będą przychodzić w swych strojach na Mszę św. o godz. 1800. W czwartek wyjątkowo, ze względu na bierzmowanie Msza św. będzie o godz. 1600. Prosimy rodziców o ułatwienie dzieciom przystępowania do Komunii św. w tzw. „białym tygodniu”.
  5. W piątek planujemy z dziećmi pielgrzymkę do Rokitna. Wyjazd organizują szkoły. Wszystkich informacji udzielają wychowawcy klas.
  6. Dziękuję za zorganizowanie tej dzisiejszej uroczystości. Pani katechetce Paulinie ze szkoły w Niegosławiu i p. Halinie ze szkoły w Chełście za poświęcony czas i przygotowanie dzieci. Rodzicom dziękujemy za troskę, wystrój kościoła, gruntowne posprzątanie zaplecza kościoła, uporządkowanie terenu wokół świątyni, wszystkim za okazaną pomoc i życzliwość.
  7. W następną niedzielę rocznica I Komunii św. Msza św. z udziałem dzieci, które przyjęły rok temu I Komunię św. o godz. 1130. Okazja do spowiedzi dla dzieci w sobotę przed Mszą św. od godz. 1730.
  8. Nabożeństwa majowe: w Niegosławiu po Mszy św. o godz. 1800, w Chełście i w Karwinie o 1700.
  9. W następną niedzielę składkana cele inwestycyjne przy kościele.
  10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożych łask. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech Chrystus, którego Ciało i Krew przyjęliśmy razem z dziećmi umacnia nas na drogach naszego życia.

Szczęść Boże!

Zapowiedzi Przedślubne

Malwina DariaPiczak, zam. Lipno

Dawid PiotrWyszyński,zam. Osów

 

Marek Sauermann, zam. Kawczyn

Dagmara Maćkowiak,zam. Zielątkowo

 

Do wieczności w ubiegłym tygodniu odszedł: Józef Napieraj z Tuczęp.

Wieczny odpoczynek…

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form

Friday the 25th. | Copyright Parafia Niegosław | Start