5 Niedziela po Zmartwychwstaniu - 14.05.2017

1.     W liturgii tego tygodnia obchodzimy we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, męczennika – patrona Polski.

2.     W naszej parafii 46 dzieci przystępuje dziś po raz pierwszy do Komunii św. Codziennie do soboty dzieci pierwszokomunijne będą przychodzić w swych strojach na Mszę św. o godz. 1800. Prosimy rodziców o ułatwienie dzieciom przystępowania do Komunii św. w tzw. „białym tygodniu”.

3.     Dziękuję za zorganizowanie tej dzisiejszej uroczystości. Pani katechetce Paulinie za poświęcony czas i przygotowanie dzieci. Ks. Bogdanowi za pomoc w tych ostatnich tygodniach w szkole w Chełście. Pani Dyrektor ze szkoły w Niegosławiu za zaangażowanie w tę dzisiejszą uroczystość, zwłaszcza od strony muzycznej. Rodzicom dziękujemy za troskę, wystrój kościoła, uporządkowanie terenu wokół świątyni – skoszenie trawy, wszystkim za okazaną pomoc i życzliwość.

4.     W następną niedzielę rocznica I Komunii św. Msza św. z udziałem dzieci, które przyjęły rok temu I Komunię św. o godz. 11.30. Okazja do spowiedzi dla dzieci, które nie były ostatnio z okazji pierwszego piątku w sobotę przed Mszą św. od godz. 17.30.

5.     Nabożeństwa majowe: w Niegosławiu po Mszy św. o godz. 18.00, w Chełście i w Karwinie o 17.00.

6.     W następną niedzielę składkana cele inwestycyjne przy kościele.

7.     Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożych łask. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech Chrystus, którego Ciało i Krew przyjęliśmy razem z dziećmi umacnia nas na drogach naszego życia.

Szczęść Boże!

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Mateusz Paweł Jaroszewicz, kaw. zam. Drezdenko i

Ewelina Teresa Czaja, panna, zam. Drezdenko

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form

Wednesday the 24th. | Copyright Parafia Niegosław | Start