6 Niedziela Wielkanocna - 1.05.2016

1.      W liturgii tego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, we wtorek uroczystość NMP Królowej Polski – odpust w Chełście, w środę wspomnienie św. Floriana, w czwartek św. Stanisława Kazimierczyka, w piątek święto Apostołów Filipa i Jakuba. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.      W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

3.      Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św.

4.      W następną niedzielę przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Msza św., w czasie której dzieci przyjmą I Komunię o godz. 11.30. Próba dzieci przed I Komunią w środę o godz. 16.00.

5.      Bierzmowanie w następny poniedziałek 9 maja o godz. 18.00 w Drezdenku. Spowiedź św. dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi też dla rodziców, rodzeństwa, chrzestnych, świadków i wszystkich, którzy z czystym sercem chcą towarzyszyć dzieciom.

6.      Dziękuję za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na wsparcie naszych braci i sióstr na Ukrainie. Zebrano w Niegosławiu 398 zł, w Chełście 356, w Karwinie 66 zł. Razem 820 zł.

7.      Kurs przedmałżeński odbędzie się w Drezdenku w piątki i soboty 13, 14 oraz 20 i 21 maja o godz. 19.00.

8.      Składka na cele inwestycyjne przy kościele w maju będzie w trzecią niedzielę miesiąca.

9.      Wszystkim parafianom, przybyłym do nas gościom życzymy Bożego błogosławieństwa. Proszę pozdrowić wszystkich, którzy z różnych względów nie mogli z nami tu dziś się modlić, zwłaszcza chorych. Niech błogosławieństwo Chrystusa Zmartwychwstałego towarzyszy nam w następnych dniach.

Szczęść Boże!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

 

Krzysztof Wudarczyk, kaw. zam. Babimost i

Magdalena Jaroszewicz, panna, zam. Lipno

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form

Monday the 2nd. | Copyright Parafia Niegosław | Start