28 Niedziela Zwykła - 15.10.2017

1.    W liturgii tego tygodnia wspominamy jutro św. Jadwigę Śląską, we wtorek św. Ignacego z Antiochii, w środę święto św. Łukasza, w piątek św. Jana Kantego, w sobotę bł. Jakuba Strzemię bł. Wincentego Kadłubka, w piątek bł. Honorata Koźmińskiego.

2.    W następną niedzielę będziemy obchodzić uroczystość odpustową św. Jana Kantego – patrona naszej parafii. W ramach przygotowania do odpustu w piątek i sobotę kościół będzie otwarty cały dzień. Okazja do spowiedzi w te dni od godz. 1730. O godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo różańcowe, litania do św. Jana Kantego.

3.    Główna Msza św. odpustowa z procesją wokół kościoła w niedzielę za tydzień o godz. 1130. Bardzo prosimy o udział w tej uroczystości. Zaproście swoje rodziny, najbliższych, którzy może kiedyś mieszkali w naszej parafii, a teraz są już w Drezdenku czy gdzie indziej. Niech ten dzień zjednoczy nas wszystkich. Prosimy strażaków do niesienia baldachimu innych do sztandarów, chorągwi. Prosimy przygotować dziewczynki do sypania kwiatów.

4.    Trwa październik – miesiąc różańca. Nabożeństwa różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 1130. W dni powszednie nabożeństwo w Niegosławiu po wieczornej Mszy św. W Chełście i Karwinie o godz. 17.00.

5.    Młodzież, która rozpoczęła przygotowanie do bierzmowania (klasy siódme SP i drugie gimnazjum) mają spotkanie w kościele na Mszy św. w piątek o godz. 18.00. Przygotowujący się już do bierzmowania (klasy 3 gimnazjum i ponadgimnazjalne) mają spotkanie w sobotę na Mszy św. o godz. 18.00.

6.    Dzieci klasy 3 mające w przyszłym roku przystąpić do Pierwszej Komunii św. z wraz z rodzicami mają dziś spotkanie na Mszy św. o godz. 11.30. Odbędzie się poświęcenie różańców, nabożeństwo październikowe oraz krótka katecheza.

7.    W sobotę zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 1000.

8.    Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na cele inwestycyjne w kościele.

9.    Bóg zapłać za ofiary złożone przed kościołem w ubiegłą niedzielę na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik Jana Pawła II. Zebrano razem 515 zł.

10.    Zgodnie z apelem Episkopatu Polski dziś w całej diecezji zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.

11.    Dziś przeprowadzanesą badania statystyczne uczestnictwa we Mszy św.

12.    Od przyszłejniedzieli będą wyłożone kartki na wypominki listopadowe i roczne. Będzie można je zabrać, wypełnić i polecić modlitwie Kościoła naszych zmarłych. Będziemy wyczytywać ich imiona. W intencji tych zmarłych będą też odprawiane Msze św.

13.    Parafianomi Gościom życzymy pięknej z Bogiem przeżytej niedzieli. Wszystkim wielu Bożych łask w rozpoczętym tygodniu. Prosimy pozdrowić ludzi starszych i chorych, którzy dziś nie mogą z nami tutaj się modlić.

Szczęść Boże!

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form

Friday the 20th. | Copyright Parafia Niegosław | Start