Zmartwychwstanie Pańskie - 16.04.2017

1.     W tym szczególnym czasie Wielkanocy życzymy Wam, drodzy Parafianie i Goście, obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana, byście w te Święta mogli osobiście doświadczyć paschy - przejścia od śmierci do życia, od rozpaczy do nadziei, od niewoli do pełnej wolności. Niech Jezus umacnia Waszą wiarę, obdarza swoim pokojem i wspiera każdy Wasz krok, a spotkania z bliskimi niech staną się źródłem prawdziwej radości. Życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

2.     Dziękujemy za złożone życzenia świąteczne i wszelkie dary. Dziękujemy Wam za pamięć i modlitwę szczególnie w dniu kapłańskiego święta – w Wielki Czwartek.

3.     Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty. Strażakom i ministrantom za służbę na Liturgii i każdą pomoc. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom adoracji za to, że towarzyszyli Chrystusowi w Jego dziele odkupienia. Dziękujemy za włączenie się w uświetnienie procesji rezurekcyjnej. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

4.     Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze święte jak w każdą niedzielę. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w naszym kraju. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć we Mszy św.

5.     Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia, wspólnie koronkę będziemy odmawiać po Mszy Świętej.

7.     Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne przy kościele złożone w ubiegłą niedziele na tacę. Dziękujemy też za osobiście składane ofiary na remont zaplecza kościoła.

8.     Od następnej niedzieli rozpoczyna się Tydzień miłosierdzia. Tego dnia zbiórka do puszek na duszpasterstwo charytatywne diecezji.

9.     Niech błogosławieństwo Chrystusa Zmartwychwstałego umacnia nas na dalsze dni Prosimy pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić.

Szczęść Boże!

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form

Sunday the 23rd. | Copyright Parafia Niegosław | Start