1 Niedziela Adwentu 29.11.2015

1.     Dzisiaj I Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Do 16 grudnia liturgia daje do rozważania zapowiedzi ponownego przyjścia Chrystusa na końcu czasów; od 17 grudnia stawia nas w bezpośredniej perspektywie Bożego Narodzenia. Adwent nie jest czasem pokuty, lecz radosnego oczekiwania. Nie jest zatem czasem zakazanym dla hucznych zabaw, chociaż jego wyjątkowy charakter i głęboką treść łatwiej będzie przeżyć dzięki pewnemu wyciszeniu, udziałowi w roratach i odprawieniu spowiedzi. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 19 grudnia w sobotę.

2.     Od poniedziałku codziennie w dni powszednie odprawiane będą Msze św. roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 1700. Przychodząc na roraty będziemy otrzymywać poszczególne fragmenty hasła, które trzeba będzie ułożyć. Każdy, kto je ułoży otrzyma na zakończenie upominek – nagrodę (taki konkurs dla sprytnych i wytrwałych, nie tylko dzieci!). Zapraszamy!

3.     W liturgii tego tygodnia obchodzimy w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w piątek św. Barbary.

4.     W tym tygodniu I Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych wyjątkowo w czwartek od godz. 900.

5.     Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny, które proszę aby zabrać do swego domu. Niech w każdej rodzinie znajdzie się ten parafialny opłatek, tu poświęcony – znak tego że i Wasi księża dzielą się nim z Wami.

6.     Do nabycia są też wigilijne świece Caritas w cenie 5 zł.

7.     Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki napomoc w leczeniu i rehabilitacji Nadii Lembicz i Weroniki Górskiej z Drezdenka. Zebrano w Niegosławiu 682 zł., w Chełście 193 zł, w Karwinie 348 zł. razem 1223 zł.

8.     W następną niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na ten cel.

9.     Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w rozpoczętym tygodniu. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form

Tuesday the 1st. | Copyright Parafia Niegosław | Start