16 Niedziela Zwykła - 17.08.2016

1.     W liturgii tego tygodnia obchodzimy: we wtorek wspomnienie bł. Czesława, w piątek święto św. Marii Magdaleny, w sobotę św. Brygidy– patronki Europy.

2.     W następnym tygodniu (w poniedziałek) wspominamy też św. Krzysztofa – patrona kierowców z tej racji w najbliższą niedzielę w szczególny sposób modlić się będziemy za użytkowników pojazdów samochodowych i jednośladów. Po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów, a każdy kierowca, który przyjedzie samochodem otrzyma upominek.

3.     Bóg zapłać za ofiarę złożoną na tacę w ubiegłą niedzielę – przeznaczoną na inwestycje przy kościele.

4.     Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożych łask. Proszę pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

Zapowiedzi Przedślubne

Judyta Elżbieta Hałuszko, panna, zam. Tuczępy

Michał Eryk Prywer, kawaler, zam. Drezdenko

 

Zaproszenie do udziału w Lubuskim Uwielbieniu - diecezjalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży

Drodzy Diecezjanie, Kochani Młodzi,

Przed nami zupełnie nadzwyczajne wydarzenie, jakim są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Nasz kraj będzie gospodarzem spotkania Ojca Świętego Franciszka z wielobarwną wspólnotą młodych ludzi z całego świata. W drodze do Krakowa wielu pielgrzymów zatrzyma się w różnych regionach Polski, także w naszej diecezji. Naszymi gośćmi będą pielgrzymi z 19 krajów, m. in. z Włoch, Francji, Niemiec, ale również z USA, Wybrzeża Kości Słoniowej, Kuby, Argentyny czy Boliwii. Chcemy przyjąć każdego z polską gościnnością w naszych miastach, wsiach, parafiach i rodzinach. Chcemy także, tuż przed wyjazdem do Krakowa, spotkać się razem w Świebodzinie, diecezjalnej stolicy Bożego Miłosierdzia.

Dlatego serdecznie zapraszam młodych, ale także wszystkich diecezjan do wspólnego świętowania podczas Lubuskiego Uwielbienia, które odbędzie się w sobotę, 23 lipca br., pod znaną na całym świecie świebodzińską figurą Chrystusa Króla. Rozpoczniemy o godz. 16.00. W tym czasie zaprosimy naszych Gości i wszystkich obecnych do podróży przez świat polskiej muzyki i tańca. Centralnym punktem Lubuskiego Uwielbienia będzie natomiast wielojęzyczna Msza św. o godz. 19.00, a po niej koncert uwielbienia i wieczór świadectw.

Niech dni, w których będziemy przyjmować Gości ze świata, a także świebodzińskie spotkanie będą dobrym świadectwem naszej wiary i kultury. Bądźmy razem.

bp Tadeusz Lityński

Zielona Góra, 14 lipca 2016 r.

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form

Sunday the 24th. | Copyright Parafia Niegosław | Start