5 Niedziela Wielkiego Postu - 18.03.2018

  1. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Liturgię Mszy św. o godz. 1130 rozpoczniemy, o ile pogoda pozwoli, przed kościołem przy krzyżu misyjnym. Tam poświęcimy palmy i udamy się w procesji do świątyni. W ten sposób wspominamy w Kościele pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Prosimy o przygotowanie i zabranie ze sobą palm.
  2. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy parafialne rekolekcje. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali: za uczestnictwo, spowiedź i każdą modlitwę. Bóg zapłać Dyrekcji i nauczycielom szkoły za pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa dzieci.
  3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: w piątki Droga Krzyżowa w Niegosławiu o godzinie 17.00, w Karwinie i Chełście o 16.00; w niedzielę Gorzkie Żale w Niegosławiu bezpośrednio po Mszy św. godz. 1130, w Chełście i Karwinie przed Mszą św.
  4. Wszystkich ministrantów zapraszam w piątek na zbiórkę po wieczornej mszy św.
  5. Zgodnie z prośbą Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego rozprowadzane są świece Caritas na stół wielkanocny, które w części  będą cegiełką naszej diecezji na pomoc konkretnym rodzinom w Syrii, w Aleppo. W ubiegłym roku Caritas diecezjalna objęła pomocą 20 rodzin, w tym roku chcemy pomóc 10 rodzinom. Będzie to wspólne i konkretne dzieło pomocy naszej diecezji dla rodzin cierpiących wojnę w Syrii, o którą prosi papież Franciszek. Ofiara za świecę to 15 zł. Bardzo serdecznie prosimy wszystkich wiernych  o życzliwe potraktowanie naszej propozycji i nabycia świecy.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne przy kościele.
  7. Dziękujemy za wciąż składane indywidualne ofiary na remont zaplecza kościoła. Zapraszamy po Mszy św. do odwiedzenia wyremontowanej sali przy kościele, można będzie poczęstować się kawą czy herbatą już dziś.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Prosimy o zgłoszenie się chętnych do wykonania grobu Pana Jezusa.
  9. Wszystkim naszym parafianom, przybyłym do nas gościom życzymy z Bogiem przeżytej niedzieli, Jego łask w rozpoczętym tygodniu. Prosimy pozdrowić chorych i starszych, którzy nie mogą z nami tutaj dziś się modlić. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

Szczęść Boże!

Zapowiedzi Przedślubne

Magdalena Elżbieta Baranowska, panna, zam. Chełst

Piotr Lis, kawaler, zam. Pęckowo

 

Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: Henryk Polski i Dariusz Węgrzyn z Niegosławia.

Wieczny odpoczynek…

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form

Sunday the 18th. | Copyright Parafia Niegosław | Start